8 جاده عشاق در مازندران

8 جاده عشاق در مازندران که بسسار طرفدار داره. جاده های شمال بسیار زیباست و مطمعنم حتما شما هم تو یکی از این جاده های دیدنی رانندگی کردین و خاطرات بسیار زیادی را رقم زدین. این بار تیم گلستانی ها برای عاشقای جاده و سفر یک مقاله آماده کرده که بتونن از این جاده های شمال برای تفریح و سفر استفاده کنند. اگر قصد جاده گردی تو شمال داری حتما این مقاله را تا انتها بخوان.

جهت اجاره ویلا در شمال با شماره 09114481870 تماس بگیرید و بهترین انتخاب برای سفر خود داشته باشید.

8 جاده عشاق در مازندران

جاده چالوس

جاده کرج – چالوس، چهارمین جاده زیبای جهان با نام رسمی 59، یکی از پرطرفدارترین جاده های شمال ایران است که در آن منحصر به فردترین مناظر طبیعی، تاریخی و گردشگری وجود دارد. برای ساخت جاده چالوس در زمان رضاشاه پهلوی پل‌ها و تونل‌های طولانی و متعددی ساخته شده بود.

ساخت این جاده در سال 1312 شمسی به پایان رسید. جاده چالوس اولین جاده ای بود که از رشته کوه البرز با عرض کم و فاصله کم عبور می کرد. ساخت این جاده در چنین مسیر غیرممکنی یکی از شاهکارهای مهندسی آن زمان بود.

جاده پرپیچ و خم کوهستانی در کنار جنگل های بارانی در لبه پرتگاه بلند، آبشارها و چشمه های متعدد و همچنین سد امیر کبیر (سد کرج) قرار گرفتن دریاچه آن به موازات جاده از چشم اندازهای زیبای این راه است. امکانات و اماکن گردشگری، تفریح و ورزش در این مسیر جاده چالوس را به یکی از مهم ترین مکان های گردشگری ایران تبدیل کرده است.

جاده دالخانی رویایی و پر رمز و راز

دالخانی روستایی از توابع منطقه مرکزی رامسر است. در 30 کیلومتری جنوب شرقی رامسر در دهستان چهل شهید واقع شده است. اگر قصد سفر به طبیعت بکر و پاییزی جنگل های شمال را داشتید، جنگل های دالخانی را به شما پیشنهاد می کنیم. این جنگل جذاب توسط گردشگران به دالان بهشت معروف است که بکرترین تجربه یک طبیعت را برای شما به ارمغان می‌آورد. جنگل هایی که در مسیر جاده و بعد از دالخانی ادامه می یابند شما را به مناطق مانند جنت رودبار، گراسماسر و … می رسانند که زیباترین مناظر جنگلی زندگی شما را به نمایش می گذارند. جنگل دالخانی در مسیر جاده رامسر به تنکابن قرار دارد و می توانید آن را از گذرگاه کتالم- هریس (جاده میرزا کوچک خان)  عبور دهید و یا از خروجی رامسر شروع کنید و پس از گذر از 7 کیلومتر در جاده آسفالته رامسر به تنکابن وارد شوید. جنگل های دارخانی 23 کیلومتر جلوتر منتظر شماست.

جاده جنگلی سوادکوه

سوادکوه شهری سرسبز و سرسبز در مازندران در منطقه البرز مرکزی است که در میان کوه و جنگل احاطه شده است. شهری با طبیعتی جذاب که مقصدی محبوب برای گردشگران است. آب و هوای این شهر معتدل و نیمه مرطوب است. به دلیل وجود مراتع سرسبز در منطقه، شغل اصلی مردم کشاورزی و دامداری است. سوادکوه مکانی مناسب برای خرید گیاهان دارویی است.

جاده کلاردشت به عباس آباد

جاده کلاردشت عباس آباد از مکان ‌های دیدنی استان مازندران است. راه عباس را در پیش‌ بگیرید، جاده جنگلی این مسیر، آنقدر زیبا است که حتما روزی دوباره به اینجا بیایید. حواستان به زیبایی‌ها که هست، در مسیر ازگیل، ولیک، انار، عشقه، تمشک، آلوچه (گوجه وحشی) را هم از دست ندهید.

جاده بهشتی جواهرده

روستای جواهرده، یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی رامسر در شمال کشور است که با جاده‌ای رویایی و غرق در مه، شما را به سفری در یک تابلوی نقاشی و خیالی دعوت می‌کند. این روستا با آب و هوایی دلپذیر و چشم‌اندازهای طبیعی بی‌نظیر، هر سال میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است که به‌محض قدم گذاشتن در جاده منتهی به این روستا از زیبایی‌های بی‌بدیل این منطقه، حیرت‌زده می‌شوند.

جاده هراز کجاست؟

جاده هراز که بعد از چالوس مشهورترین جاده شمالی است، از مناطق مهمی‌ مثل جاجرود، رودهن، آبعلی، امامزاده هاشم (ع)، پلور، گزنک و آمل گذر می‌کند و روستاها، آبشارها، تالاب‌ها، جنگل‌ها، آبگرم‌ها، زیارتگاه‌ها و مناطق دیدنی بسیاری را پیش چشم مسافران می‌گذارد. جاده هراز به‌تنهایی خود دیدنی‌های کمی ندارد و مناطق زیبای اطراف آن، سفر دلچسبی را به‌همراه خواهد آورد.

پس می‌توانید روزهای خوش آب‌و‌هوای بهاری را برای سفر در جاده هراز انتخاب كنید تا یک‌یک دیدنی‌های مهم سر راه‌تان را از نظر بگذرانید. یادتان باشد این جاده در روزهای تعطیل، به‌خصوص نوروز بسیار پرتردد است و باید قبل از حركت، از وضعیت ترافیک جاده مطلع باشید.

جاده جنگلي چمستان

يكي از جاده هاي بسيار زيباي شمال ايران كه به صورت فرعي از چمستان تا ايزدشهر امتداد دارد جاده جنگلي چمستان است. اين جاده از سمت ايزدشهر نزديك به رستوران مادربزرگ و تقريبا روبروي هتل مرواريد خزر واقع شده است. سرتاسر اين جاده جنگلي همراستا با يك رودخانه است و طبيعت اين جنگل بكر است، مخصوصا در پاييز و بهار بسيار زيباست. در اين جنگل امكانات تفريحي مانند سرويس بهداشتي و … وجود ندارد.

جاده جنگلی آب پری به رویان

آبشار آب پری در ارتفاعات قرار دارد و جاده به سمت جنگل می رود. جنگلی که جاده از میان آن می گذرد بسیار دلچسب و جذاب است. درختان با فاصله نه چندان زیاد از یکدیگر رشد کرده اند و بیشتر مناطق بکر و دست نخورده می نماید. انتهای این جاده جنگلی-کوهستانی به کجور ختم می شود که از طریق کجور نیز دسترسی به «کندلوس»، «دوآب» و «مرزن آباد» و… فراهم است.

در طول مسیر همچنین یک خروجی برای اتصال به یوش (زادگاه نیما یوشیج) و بلده وجود دارد اما پیش از اینها پارک جنگلی رویان و آبشار آب پری قرار گرفته اند. جاده آب پری هم عرض جاده چالوس است اما اطراف جاده آنقدر فضای صاف و باز برای اطراق کردن وجود دارد که هر گردشگری به راحتی می تواند گوشه دنجی برای خود پیدا کند.