4 نوع فایبر سمنت برد نما برای خانه شما (مزایا و معایب)

انتخاب نوع مناسب دیوارپوش برای خانه شما ملاحظات مختلفی را شامل می شود. شما چیزی می خواهید که ظاهر خوبی داشته باشد و همچنان نگهداری آن آسان و کم خرج باشد. مصالح دیگر مانند چوب، سنگ، آجر یا گچ ممکن است عالی به نظر برسند، اما ممکن است نیاز به نگهداری جدی داشته باشند یا ممکن است این مصالح گران تر باشند. با فایبر سمنت برد می توانید یک ماده فوق العاده انعطاف پذیر با قیمت مقرون به صرفه داشته باشید. فایبرسمنت برد نیز مکمل طراحی بیرونی خانه مدرن است که یک روکش صاف و جذابیت خانه را افزایش می دهد

در این مقاله نگاهی می اندازیم به این که پوشش فایبر سمنت برد چیست، مزایای فایبر سمنت برد و نحوه مقایسه آن با انواع دیگر گزینه های سایدینگ را بررسی می کنیم تا بتوانید تصمیمی آگاهانه برای خانه خود بگیرید.

 فایبر سمنت برد چیست؟

فایبر سمنت جایگزینی برای پوشش چوبی و وینیل واقعی است. این از مخلوطی از خمیر چوب و سیمان پرتلند ساخته شده است. در اینجا نحوه کار این مواد با هم برای ایجاد فایبر سمنت برد آمده است:

خمیر چوب به جلوگیری از ترک خوردن کمک می کند و انعطاف پذیری را بهبود می بخشد.

سیمان پرتلند، ساخته شده از سنگ آهک، خاک رس و آهن، مواد را به هم متصل می کند.

این مواد با آب مخلوط می شوند که خمیر چوب را حل کرده و سیمان را فعال و سخت می کند. اگرچه نمای فایبر سمنت برد شبیه دانه های چوب است، به عنوان یکی از محصولات سایدینگ بادوام در صنعت باقی مانده است.

مزایای فایبر سمنت برد

فایبر سمنت مزایای مختلفی را برای صاحبان خانه ارائه می دهد. یکی از مهمترین مزایای سایدینگ فایبر سمنت استحکام و دوام آن است. این نوع سایدینگ خانه را در برابر آسیب باد و باران محافظت می کند و حتی می تواند در برابر طوفان های سخت مقاومت کند. در واقع، فایبر سمنت در طیف وسیعی از آب و هواها از بسیاری از مصالح بهتر عمل می کنند:

فایبر سمنت برد در غرب کشور : در آب و هوای خشک که مستعد آتش‌سوزی‌های جنگلی هستند، برخی از شرکت‌های بیمه برای خانه‌هایی که از فایبر سمنت برد استفاده می‌کنند، تخفیف می‌دهند، زیرا غیر قابل احتراق هستند. فایبر سمنت طرح چوب ضد حریق و ضد آب است که از این رو شرکت های بیمه تخفیف های خاصی برای آن قائل هستند.

فایبر سمنت برد نزدیک آب : رطوبت بالا و آفتاب درخشان می تواند خانه شما را خراب کند، با این حال نشان داده شده است که پوشش فایبر سمنت هیچ تاثیری ندارد. همچنین می تواند در برابر بادهای شدید تا سرعت 130 کیلومتر در ساعت مقاومت کند.

فایبر سمنت برد در جنوب کشور : موریانه ها و قارچ ها در خانه هایی که از فایبر سمنت برد ساخته شده بود ، وارد نخواهند شد زیرا هیچ تغذیه ای از فایبر سمنت برد دریافت نمی کنند.

فایبر سمنت برد در شمال : بر خلاف وینیل، فایبر سمنت برد در هوای مرطوب و سرد شکننده نمی شود. این یک گزینه عالی برای خانه های شمال است زیرا به راحتی در دمای زیر صفر و مرطوب مقاومت می کند و به دلیل چرخه های یخ و ذوب ترک نمی خورد.

حفظ امنیت و سلامت خانواده یکی از مهمترین دغدغه های صاحب خانه است. خوشبختانه، فایبر سمنت برد می تواند به شما در رسیدن به آن به روش های مختلف کمک کند. همانطور که قبلا ذکر شد، فایبر سمنت برد قابل اشتعال نیست. در واقع، فایبر سمنت برد از بیش از 90 درصد مواد قابل اشتعال تشکیل شده است که می تواند آرامش خاطر را برای صاحبان خانه فراهم کند. با توجه به این موارد قیمت فایبر سمنت برد نسبت به بسیاری از مصالح اقتصادی تر است.

یکی دیگر از مزایای بزرگ فایبر سمنت برد این است که برخلاف سایدینگ چوبی محافظت کامل در برابر حشرات و پوسیدگی دارد. فایبر سمنت برد فاقد درزهایی است که همپوشانی داشته باشند، که همچنین از رشد کپک یا قارچ بین دیوارهای بیرونی و داخلی جلوگیری می کند. این یک ویژگی عالی برای ایمن و سالم نگه داشتن خانواده شما است زیرا آلرژن ها را در خانه کاهش می دهد.

در نهایت، مصرف کنندگان از این واقعیت لذت خواهند برد که فایبر سمنت برد یک محصول ساختمان سبز است. به عنوان جایگزین چوب و سایر مصالح ، فایبر سمنت برد دارای خواص صرفه جویی در جنگل و کیفیت سازگار با محیط زیست است.