چگونه موفقیت خود را در راه اندازی فست فود تضمین کنیم؟

اکثر افراد وقتی یک شغل جدید را آغاز می کنند، انگیزه و انرژی زیادی برای شروع کار دارند و در ابتدا فعالیت خودشان بهترین عمکرد را نشان می دهند و این کار باعث رضایت مشتریان و جذب مخاطبان بیشتری می شود ولی پس از مدتی فعالیت به دلایل مختلفی ممکن است. موضوع بسیار مهم این است که قبل از شروع به یک کار و وارد شدن به یک زمینه ی کاری نظیر رستوران و فست فود و کافی شاپ ، باید به اندازه ی کافی در مورد آن فکر نموده و اطلاعات لازم را جمع اوری کرد.راه اندازی کسب و کار موفق یکی از کارهایی است که برای اکثر افراد سخت و دشوار به نظر می رسد؛ زیرا این افراد همیشه استرس و ترس شکست خوردن را دارند و این موضوع روی عملکرد و نحوه ی کار آن ها تاثیر خواهد گذاشت. برای رسیدن به موفقیت در هر کاری لازم است به نکات بخصوصی توجه داشته باشید و بتوانید این نکات را در مراحل مختلف به خوبی به کار برده و رعایت نمایید . با ما همرا باشید تا به شما بگوییم چگونه موفقیت خود را در راه اندازی فست فود تضمین کنید؟

چگونه موفقیت خود را در راه اندازی فست فود تضمین کنیم؟

اگر شما از آن افرادی هستید که تصمیم گرفته اید دست به راه اندازی فست فود بزنید یا مدتی است که فست فود خود را راه اندازی و کار خود را آغاز کرده اید احتیاج داریدتا نکات طلایی تضمین این حرفه را بدانیدتا با خیال راحت و تلاشتان سرمایه خود را افزایش داده و در کسب و کار خود موفق باشید. به نکات زیر برای ضمانت موفقیت خود در راه اندازی فست فود دقت کنید.

تجهیزات لازم برای راه اندازی فست فود مکزیکی چیست؟

تبلیغات موثر در موفقیت راه اندازی فست فود :

اولین قدم برای تضمین موفقیتتان تبلیغات وسیع و موثر می باشد. تبلیغات شیوه های گوناگونی دارد ما سعی می کنیم برای بازدهی بالاتر از بیشتر روش ها استفاده کنیم ولی روی موثرترین روش ها تمرکز بیشتری داشته باشیم.

روش هایی مثل پخش بروشور در محل و سرو غذای مجانی در افتتاحیه و … روش های معمول است اما برای بلند مدت دو روش بسیار موثر و مهم داریم.

روش اول :ارائه غذای با کیفیت و قیمت مناسب. شاید پرسش شما این باشد که قیمت مناسب چگونه محاسبه می شود و غذای خوب با قیمت مناسب چگونه می تواند برای ما تبلیغ موثری باشد؟

در جواب باید بگویم قیمت غذای شما از تمام رقبای شما که کیفیت نزدیک و همسطح دارند باید کمی پایین تر باشد و چگونه این کار باعث تبلیغ می شود باید بگویم از طریق موثرترین روش که در آن مشتریان شما با تعریف از خدمات شما برای شما تبلیغ خواهند کرد.

روش دوم: تبلیغات در شبکه های اجتماعی بخصوص اینستاگرام در ایران، تبلیغات در شبکه هایی که امکان گذاشتن کامنت در آنها وجود دارد می تواند برای شما که کامنت های مثبت زیادی دریافت کردید بسیار موثر باشد و امکان آشنا شدن کاربران مختلف در هر نقطه ای از دنیا با فست فود شما بیشتر خواهد شد و این روش حتی می تواند از روش اول هم بهتر باشد.

چگونه موفقیت خود را در راه اندازی فست فود تضمین کنیم؟ راه اندازی فست فود

چگونه موفقیت خود را در راه اندازی فست فود تضمین کنیم؟

داشتن اراده قوی و صبر و استقامت

تمام مراحل فوق باید به درستی و گام به گام و با صبر و حوصله زیاد انجام شود ولی چیزی که مهم ترین عامل برای تضمین موفقیت کاری شما خواهدبود اراده قوی و صبر و استقامت شما در شرایط سخت است.

سرو سامان دادن به بخش مالی فست فود

شما باید بتوانید پس از راه اندازی و افتتاح رستوران خود مخارج خود را مدیریت کنید و تمام مخارج غیر ضروری را حذف کنید همچنین مسائل مالی خود را به روز مدیریت کنید یعنی هر روز حساب بدهکار و بستانکار خود را داشته باشید و محاسبه سود و زیان هر هفته الزامی است. سرو سامان دادن به بخش مالی کار یکی از حساس ترین وظایف شماست.

از خلاقیت و به روز بودن فست فودتان غافل نشوید

هیچگاه خلاقیت و به روز بودن را فراموش نکنید،سعی کنید با تنوع در بخش های مختلف کار جذابیت بیشتری برای مشتریان خود ایجاد کنید. مدیریت صحیح پرسنل و حضور همیشگی شما در محل کار الزامی است ، دانش مدیریت و آگاهی از شرایط پرسنل و مدیریت مناسب بخش بسیار مهم کار است.

مشاوره با افراد باتجربه و متخصص

برای موفقیت مشاوره با اشخاص حرفه ای و معتمد بسیار مفید خواهد بود.به خودتان انرژی مثبت بدهید واز مسائلی که انرژی منفی به شما می دهند بپرهیزید.

انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی فست فود و رستوران

انتخاب مکان مناسب برای تاسیس مجموعه اهمیت بسیار زیادی دارد،جایی که انتخاب می شود باید با سلایق و نوع کار همخوانی داشته باشد.

مثلا شما نمی توانید یک رستوران چینی را در محلی راه اندازی کنیدکه مردم آن منطقه اقبالی به این نوع غذاها ندارندو یا درمنطقه ای که وضعیت مالی مردم مناسب است و توان خرید بالاتری دارند راه اندازی فلافل سلف سرویس نمی تواند ایده مناسبی باشد.

خوش فکری در انتخاب مکان مناسب و ارائه غذایی متناسب با آن مکان می تواند کلید موفقیت شما باشد.

انتخاب و آموزش پرسنل

پس از انتخاب منو و خرید تجهیزات نوبت به استخدام و آموزش پرسنل و کارکنان می رسد.این کارکنان باید بر اساس کاربری فست فود انتخاب و هر فرد برای قسمت مناسب به کار گرفته شود.

آموزش هایی که پرسنل یک رستوران باید دوره ببینند شامل موارد زیر می باشد:

  • آموزش پخت و آماده سازی غذاهای ارائه شده در منوی فست فود
  • آموزش کارکردن با تجهیزات فست فود
  • آموزش نگهداری مواد اولیه
  • آموزش بهداشت فردی و محیطی
  • آموزش کارکنان سالن
  • آموزش مدیران جهت بالا رفتن راندمان کار فست فود

طراحی دکوراسیون فست فود :

در طراحی دکوراسیون فست فود باید به این نکته توجه داشته باشیم تا دکوراسیون با نام انتخابی و نوع کار ما همخوانی داشته باشد.

مثلا در فست فود از علائم خاص خود استفاده می کنیم.دکوراسیون فست فود شما اولین بخشی است که با مشتریان در مورد سلیقه و کارشما صحبت می کند ،وقتی مشتری به دکور طراحی شده نگاه می کند می تواند خودش را داخل آنجا تصور کند و یا اینکه هیچ ارتباطی با آن مکان برقرار نکند پس دقت کنید: تابلو ، دکور ، مدل میز و صندلی و چیدمان آنها و …نقش بسیار مهمی دارند.

تجهیزات فست فود :

در نهایت به یکی از مهم ترین کارهایی که باید به خوبی انجام شود رسیدیم این جمله را از هر آشپز خوبی می توانیم بشنویم که غذای خوب با وسایل و تجهیزات خوب پخته می شود و ما در این مرحله باید با شرکتی کار کنیم که رزومه قابل قبولی داشته باشد.هر شرکتی مدعی انجام کار خوب وخدمات مناسب است شما با کمی تحقیق می توانید از سوابق شرکت ها در تجهیز آشپزخانه های صنعتی مطلع شوید و کار را دست کاردان بسپارید.

میزان شکست در راه اندازی فست فود چقدر است؟

میزان و سرعت شکست در راه اندازی فست فود برای ترساندن هر کارآفرین تازه ای جهت ورود به این حرفه می تواند کافی باشد. حتی برخی تخمین ها نشان می دهند از هر ۱۰فست فود، ۹تای آن ها در اولین سال با شکست مواجه می شوند. اگر در نظر دارید تا وارد کسب و کار فست فود شوید، باید توجه کنید که طول عمر این شغل به هیچ وجه تضمین شده نیست مگر اینکه با آگاهی و مشورت با افراد با تجربه در این راه گام بردارید؛ با نکاتی که ما در این مقاله برای شما آورده ایم با برداشتن گام های محکم تری، موفقیت خود را تضمین کنید.