اجاره ویلا زیارت گرگان ، ویلاهای مجلل و اقتصادی

روستای زیارت گرگان از دیدنی‌های زیبای استان گلستان است. هوای خوب، درختان جذاب و اثراتی تاریخی که از هزاران سال پیش باقی مانده‌اند، در این مکان ریز قرار دارند. مگر می‌شود که این‌همه جذابیت را نادیده گرفت؟ درصورتیکه اهل هجرت به شمال کشور ایران می باشید و از پیاده‌روی و کوه‌پیمایی لذت می‌برید، سفر به روستای زیارت را از دست ندهید. حتی چنانچه مهم خانواده راهی مهاجرت هستید، از رفتن به این ده پیشمان نمی‌شوید. این روستا آن‌قدر زیباست که ما هم سازه داریم به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی گلستان به‌ آن سری بزنیم. همراه ما باشید تا اساسی کشش های گردشگری زیارت آشنا شوید. برای اجاره ویلا زیارت گرگان می توانید به حساس شماره 09114481870 تماس بگیرید یا ویلای آیتم حیث خود را در سایت گلستانی ها رزرو کنید.

روستای زیارت کجاست؟

قبل از هر چیز اذن دهید برایتان بگوییم که روستای زیارت کجاست. زیارت در یکی از دهستان‌های بخش مرکزی گرگان قرار گرفته است. این دهستان، استرآباد جنوبی نام دارااست و در ادامه جاده دارای اسمو رسم ناهارخوران است. ناهارخوران همان جنگل جذابی است که در ۴کیلومتری گرگان قرار دارد. به جهت وصال به روستای زیارت باید ۱۰ کیلومتر از جنگل ناهارخوران جلوتر بروید. زیارت روستای بزرگی نیست؛ البته دیدنی‌های متعددی داراست که حیف است، اهل شمال‌گردی و سفر باشید و دیدن آن را در برنامه‌های مسافرتی‌تان جای ندهید. اجاره ویلا استخردار در زیارت گرگان از مورد های محبوب مسافران به شمار می آید.

حتماً اسم «گالش‌نشین» به گوشتان خورده است. چنانچه تا درحال حاضر این کلمه را نشنیده‌اید می بایست بگوییم به مردمان کوه‌نشین مازندرانی که در دامنه‌های البرز زندگی می‌کنند، گالش‌نشین گفته می‌شود. این اشخاص اکثر به گله‌داری از جور سنتی مشغول‌اند؛ به این معنی که به همان سبک و سیاق گذشته‌ها، دام‌ها را در کوه و صحرا می‌چرانند و خبری از تجهیزات اتوماتیک و روش‌های علمی به جهت رسیدگی به دام‌های‌شان نیست. هرچند روستای زیارت نیز گالش‌نشین است؛ اما این روزها، همه‌چیز در جهان تغییر‌و تحول کرده است. فناوری پایش به همه‌جا باز شده و انسان‌ها را با شتاب از روش‌های سنتی و کلاسیک در هر زمینه‌ای بدور می‌کند. گالش‌نشین‌های روستای زیارت نیز دیگر به دامداری دل نمی‌دهند و ترجیحشان همین میباشد که بخش اعظم به کشاورزی و ساخت‌وساز برسند.

ریشه نام زیارت

وجود امامزاده‌های متفاوت منجر شده است که اسم این آبادی زیارت باشد؛ البته ممکن هست پشت اسم همین روستا داستان‌ها و حکایات متمایز باشد که نیاز به تحلیل تاریخی و باستانی نیز دارد. در نهایت نام همین ده هرچه که باشد، نمی‌توان از زیبایی‌هایش بگذریم. زیبایی‌های این قریه بوی شیرین اصالتی سابق و چندین‌ هزارساله از استان گلستان را می‌دهند. راه‌رفتن در کوچه‌های پرپیچ‌وخم به‌خصوص وقتی که بوی خوش نان محلی به مشام می‌رسد، اهمیت هیچ‌چیز قابل‌تعویض نیست.

جاهای جذاب روستای زیارت

روستای زیارت ریز و زیبا، دیدنی‌های فراوانی دارد. آب‌وهوای آن خوش و خنک میباشد و وضعیت شرجی متداول شمال ایران را ندارد. همین موضوع، از همین روستا، مکانی جالب به جهت تفریح و مهاجرت می‌سازد. در سفر به زیارت جاهای جذاب زیر را از دست ندهید:

چشمه آب‌ گرم؛

آبشارهای متنوع؛

بافت کهن روستا؛

کوه‌های زیبا و سرسبز؛

امامزاده‌هایی به جهت زیارت؛

جنگل‌هایی زیبا، سابق و ارزشمند.

چشمه آب گرم زیارت

چشمه آب گرم از آن دیدنی‌هایی هست که به‌ندرت در فضای سبز چشم می‌شود، یعنی هرجایی و هر مقصدی، همین پدیده طبیعی دیدنی را ندارد. پس درصورتیکه به مکانی هجرت می‌کنید که چشمه آب گرم در آن وجود دارد، برای بازدید از آن لحظه‌ای هم شک وتردید نکنید. چشمه آب گرم روستای زیارت «چشمه زیارت» نام دارد. چشمه زیارت در شرق رودخانه خاصه‌رود قرار گرفته می باشد و گرمای ملایمی دارااست که تجربه‌کردنش خوشایند است. چشمه‌های آب گرم طبق معمول خاصیت درمانی زیادی دارند. چشمه زیارت هم همین‌طور است. اهالی قریه از آب شفاف، زلال و گرم آن به جهت درمان بیماری‌های پوستی و مفاصل یاری می‌گیرند.

آبشارهای متنوع

روستای زیارت چند آبشار دارد. اولیه آبشاری که از آن برایتان می‌گوییم، آبشاری دوقلوست که در ۵کیلومتری جنوب ده قرار دارد. به جهت دیدن این آبشار دوقلو باید یه خرده پیاده‌روی کنید. درصورتیکه اهل پیاده‌روی نیستید هم مشاهده از همین آبشار را از دست ندهید که حساس ندیدن آن کلاه بزرگی به سرتان خواهد رفت. این آبشار از انشعابات خاصه رود سرچشمه می‌گیرد و بسیار زیباست. آبشارهای دوقلو دست‌ در دست نیز از ارتفاعی ۱۵متری به زمین می‌ریزند و حوضچه‌ای ایجاد می‌کنند که نشستن در کنارش لذت‌بخش است. تابستانی گرم یا بهاری سبز در کنار همین آبشار، لحظه‌های نابی از ملاقات با درختان برایتان می‌سازد. قبول دارید؟

به جز آبشار دوقلو، آبشارهای دیگری نیز در روستای زیارت وجود دارند؛ آبشارهای ریز و بزرگی که طول مختلفی دارند. کمترین ارتفاع آن مثلاً در حدود ۲ متر است. بزرگ‌ترینِ این آبشارها نیز بیش از ۱۰ متر طول دارد. به همین مجموعه آبشارها، آبشارهای دره تل‌انبار می‌گویند. می‌توانید تعداد آبشارهای دره تل‌انبار را حدس بزنید؟ این‌ها حدود ۵۰ آبشار ریز و پهناور میباشند که دیدنشان خالی از خوبی نیست. اما در صورتی که فکر می‌کنید که ماجرای آبشارهای روستای زیارت در خطوط پیشین به پایان رسید، سخت در اشتباهید. زیرا هنوز یکی دیگر باقی باقیمانده که می بایست شما را اهمیت آن آشنا کنیمآبشار خال درهاین آبشار هم در در میان دره‌ای خرم قرار گرفته و به جهت دیدنش بایستی به شرق روستا بروید.

 کوه‌های قشنگ و سرسبز زیارت

روستای زیارت در ارتفاعات قرار گرفته می باشد و دور و اطرافش پر از کوه‌های سرسبز و زیباست. یکی از از دلایلی که هوای آن در فصل‌های متفاوت خنک می‌ماند هم همین مرتفع‌بودن موقعیت مکانی‌اش است. از کوه‌های زیارت می‌توان به گزینه‌های تحت اشاره کرد:

تاله یا این که تالو در جنوب غربی روستا؛

کلیچال در شرق روستا؛

کلاه‌گردان در شمال شرقی؛

سردانسر در جنوب غربی؛

زارمنجی در شمال؛

سفیدآب در شمال غربی؛

پیرزن چکل در شمال غربی.

جنگل‌هایی زیبا، کهن و ارزشمند

در به دور و اطراف روستای زیارت جنگل‌های هیرکانی وجود دارند. این جنگل‌ها از خاص‌ترین و قدیمی‌ترین جنگل‌های روی کره زمین هستند. به این خاطر، هم از لحاظ تاریخی حیاتی هستند، نیز از حیث طبیعت‌گردی. همین جنگل‌ها از دوره‌‌های دیرین زمین باقی مانده‌اند و باید برای حفظ و نگهداریشان تلاش کرد. درصورتیکه به روستای زیارت می‌روید و به هیرکانی‌ها هم سری می‌زنید، حواستان به گوشه و کنار زیست باشد و از کارهایی نظیر رها‌کردن آتش در درختان یا این که آسیب‌زدن به فضای سبز و گیاهان جداً دوری کنید.

اطراف روستای زیارت سومین ذخیره‌گاه درخت سرخ‌دار هم هست. سرخ‌دار نوعی درخت همیشه‌سبز است که برگ‌هایی سوزنی دارد. داخل چوب همین درخت سرخ است و احتمالاً به خاطر این رنگ هم هست که نامش را سرخ‌دار گذاشته‌اند. طبیعت جنگل‌ها و حوالی روستای زیارت بلند و قدیمی هستند و در هر فصلی، آن‌قدر خوشگل می‌شوند که باید تصاویرشان را در عمق قلب و ذهنتان حک کنید.

زیارتِ امامزاده های زیارت

مگر می‌شود که روستایی زیارت نامیده شود و خبری از امامزاده‌ها و زیارت‌کردن در آن نباشد. در حوالی چشمه آب گرم زیارت، امامزاده‌ای به نام «امامزاده عبدالله» وجود دارد. امامزاده عبدالله از نوادگان امام موسی‌بن‌جعفر(ع) است. در بدور و اطراف همین امامزاده طبیعتی سبز و اما گورستانی کهن وجود دارد. گویا قدمت این گورستان به هزار سال نیز می‌رسد. امامزاده دیگر روستا، امامزاده «عظیم حسینی» است. این امامزاده هم در دل طبیعتی سبز قرار گرفته و افرادی که به جهت زیارت آن می‌روند، در فضای بکری از طبیعتی سبز روحشان را نو می‌کنند. تلفیق معنویت و فضای سبز محشر است، نیست؟ کوه‌نوردانی که برای قله‌نوردی و کوه‌نوردی راهی کوه‌های روستا می‌شوند هم در پناه همین امامزاده استراحت می‌کنند.

امامزاده‌های دیگری نیز در روستای زیارت وجود دارد که یکی «امامزاده صالح» است و در وسط آبادی قرار داراست و دیگری در ۱کیلومتری روستا واقع شده و نامش «کله‌یزید» است. در بالای مقبره کله‌یزید، درخت بلوط کهنی قرار گرفته که عمر آن هم به هزار سال می‌رسد. تا اینجا یکسری نشانه و نشانه از عمر هزارساله روستای زیارت را نام بردیم. دیدن چنین مکان سابق و کهنی با ارزش نیست؟

باوجود اطلاعاتی که از ده به شما دادیم، دستتان برای تعیین تفریحات متفاوت کاملاً باز است؛ ولی به‌طور اجمالی می‌توان تفریحات ممکن در این آبادی را به این‌صورت نام برد:

جنگل‌نوردی و تفرج در طبیعت؛

کوه‌نوردی و دیدن زیارتگاه‌های روی کوه و تپه؛

استراحت در خانه‌های محلی و لذت‌بردن از هوای پاک و معماری جالب روستا.

اگر تابستان راهی ده می‌شوید، قدم‌زدن در بیشه و چیدن میوه‌هایی نظیر توت‌فرنگی را فراموش نکنید. ازگیل‌های جنگلی در پاییز هم آیتم جالب دیگری میباشند که در طی جنگل‌نوردی باید نگاهی به آن‌ها داشته باشید. جنگل‌های گرگان و روستاهایش در کلیه فصل‌ها زیبا هستند. فرقی ندارد که پاییز به آن‌ها سر می‌زنید یا این که بهار، همه روزهای سال جذابیت‌های خودشان را دارند.

بافت و معماری قدیم روستای زیارت

معماری و بافت کهن روستای زیارت به عبارتی چیزی است که در عکس‌ها و کارت‌پستال‌ها می‌توان دید؛ همان کوچه‌های نخ نما و پرپیچ‌وخمی که صفای فوق‌العاده‌ای دارند. خانه‌های روستای زیارت به شکل پلکانی ساخته شده‌اند و انگار بر روی نیز اهمیت طراحی و معماری ظریف چیده شده‌اند. مراد چیست؟‌ یعنی هیچ خانه‌ای حیاطی منقطع ندارد. سقف یکی، تراس دیگری است؛ چیزی مشابه معماری خانه‌ها در ماسوله استان گیلان. قدیمی‌بودن و معماری جذاب خانه‌های روستایی به آن جلوه‌ای جذاب داده است. احتمالا برایتان جذاب باشد که برخی از این خانه‌ها قدمتی در حد دوره قاجار و پهلوی دارند. روستاییان معتقدند که زیارت در نخست یک شهر پهناور بوده؛ ولی رفته‌رفته ریز شده و به یک روستا تنزل پیدا کرده است. ما نمی‌توانیم همین گفته را تأیید یا این که تکذیب کنیم. این چیزی می باشد که روستایی‌ها می‌گویند.

داخل آبادی محوطه‌هایی تاریخی هم وجود دارد. سه محوطه تاریخی به نام‌های «کفتر خوسه»، «شهربت» و «پشتلام» در زیارت چشم می‌شود. به خاطر این محوطه‌های تاریخی هست که روستای زیارت در فی مابین آثار ملی قرار دارد. شنیده‌ها و گفته‌ها درباره این محوطه‌های تاریخی هم جالب است. مثلاً گفته می‌شود که محوطه شهربت از مکان‌هایی بوده که در مقابل سپاه اسلام مقاومت زیادی کرده است. مردمان همین منطقه تسلیم سپاه اسلام نمی‌شده‌اند و دوست نداشته‌اند که آیین خویش را که زرتشتی بوده، تغییر بدهند و به اسلام بر روی بیاورند. به همین‌خاطر نیز مردمانش طلسم شده بوده‌اند. بایستی دید که چه واقعیت‌های تاریخی و فرهنگی منجر ترویج چنین داستان‌هایی است. در واقع، این که روایت از چه قرار بوده، به مطالعه تاریخی گسترده نیاز دارد