آموزش فنگ شویی دستشویی و حمام

آموزش فنگ شویی دستشویی و حمام : در خیلی از خانه ها، دکوراسیون نامناسب حمام، باعث به وجود آمدن فنگ شویی منفی در محیط می شود. همچنین جالب است بدانید که موقعیت مکانی حمام  و دستشویی نیز در فنگ شویی آن مؤثر است. یکی از راه های تزریق آرامش به فضای دکوراسیون خود استفاده از اصول فنگ شویی برای بخش های مختلف خانه است. اگر می خواهید خانه ای فنگ شویی شده و پر از انرژی مثبت داشته باشید، باید به فنگ شویی تمام قسمت های خانه دقت کنید. .بد نیست بدانید از فنگ شویی در حمام و دستشویی استفاده نشود انرژی منفی در آن ها جریان پیدا میکند و تاثیرات منفی آن بر افراد خانواده وارد میشود.بنابراین در این مقاله می خواهیم، درباره فنگ شویی دستشویی و حمام صحبت کنیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تاثیر فنگ شویی بر فضای دستشویی و حمام

آرامش در فضای داخلی ارتباطی با نوع کاربری محیط ندارد، بلکه هر قسمتی از فضای داخلی باید آرامش موردنیاز افراد را به آن‌ها برگرداند؛ در واقع آرامش یکی از نیازهای اولیه‌ی هر فضایی محسوب می‌شود. راه‌های مختلفی برای دادن آرامش به یک محیط وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از اصول فنگ شویی است. دراین‌بین سرویس بهداشتی و حمام‌ها از دسته فضاهایی در خانه هستند که اغلب برای آرامش در آن‌ها به اصولی توجه نمی شود با وجود اینکه حمام و دستشویی مرکزیت عنصر آب هستند، وقتی حمام در اتاق خواب واقع شده باشد باعث جذب انرژی مثبت شما میشود، زیرا حمام و دستشویی کاملا تحت کنترل عنصر آب هستند. اگر از فنگ شویی در حمام و دستشویی استفاده نشود انرژی منفی در آن‌ها جریان پیدا میکند و تاثیرات منفی آن بر افراد خانواده وارد می شود. فنگ شویی دستشویی و حمام اصولی دارد که در ادامه به بیان آن می پردازیم.

آموزش فنگ شویی دستشویی و حمام

 • قوانين فنگ شويي كه بايد در دكوراسيون رعايت كنيم؟
 • عدد کووآ در فنگ شویی چیست؟

 • اصول فنگ شویی دستشویی و حمام
 • اگر از اصول فنگ شویی در دستشویی و حمام استفاده نگردد، ممکن است که انرژی منفی( شاچی) در محیط به جریان افتد و تأثیرات منفی جریان مذکور به طور مستقیم بر ساکنان خانه وارد شود و بر احوالات و روحیات افراد خانه تاثیر گذار باشد.
 • از طرفی آبی که در  این دو ناحیه در جریان است، خصوصاً در مسیری که به خارج از خانه هدایت می گردد، می تواند انرژی مثبت به وجود آمده در محیط خانه را به همراه خود خارج کند و آرامش، آسایش و سعادت خانوادگی را از بین ببرد. از این رو جایگاهی مناسب برای حمام و دستشویی لازم بوده و رنگ آمیزی در چیدمان صحیح، محیط را برای شما مناسب و در موقعیت صحیح فنگ شویی قرار می دهد. پس برای اجرای فنگ شویی دستشویی و حمام لازم است که در ابتدا با اصول اصول فنگ شویی دستشویی و حمام آشنا شوید. در قسمت بعدی اصول فنگ شویی دستشویی و حمام را برای شما بیان کرده ایم.
 • 8 اصل فنگ شویی دستشویی و حمام
 • نظافت محیط دستشویی و حمام
 • اولین اصل در فنگ شویی نظافت محیط است. مخصوصا زمانی که صحبت از فضایی مثل دستشویی و حمام در میان باشد تمیزی محیط حرف اول را می‌زند. یک فضای تمیز و درخشان برای خود ایجاد کنید. لزومی ندارد هرروز با مواد شوینده در چنین فضاهایی دست‌ و پنجه نرم کنید. اما یک شستشوی ساده روزانه و دو بار شستشو با مواد شوینده در طول هفته می‌تواند پاکی محیط شما را چندین برابر کند. تمامی وسایل را  با نظم خاصی بچینید، هر چیزی اگر در جای خود و بانظم قرار بگیرد می‌تواند منجر به آرامش در فضا شود.
 • استفاده از گیاهان طبیعی در سرویس بهداشتی و حمام
 • همانطور که در فنگ شویی اتاق نشیمین و پذیرایی در مقالات قبلی گفتیم گیاهان از جمله عناصری هستند که به دفع انرژی منفی کمک میکنند. بنابراین، با قرار دادن گل و گیاه در فضای دستشویی و حمام خانه خود ، از میزان انرژی های منفی بکاهید و دکوراسیون این مکان ها را با گیاهان آراسته کنید. میتوانید از گیاهان آپارتمانی استفاده کنید زیرا علاوه بر تصفیه هوا ، عناصری دکوراتیو و زیبا به شمار می روند.
 • نصب آینه در دستشویی و حمام
 • آینه عنصری دکوراتیو است که در بحث فنگ شویی باعث افزایش انرژی و تقویت آن میشود. استفاده از آینه به بزرگتر نشان دادن فضا کمک میکند و میزان آرامش را در محیط دو برابر می نماید. بنابراین با قرار دادن آینه در دستشویی و حمام  سطح انرژی های مثبت را بالا ببرید و دکوراسیون این مکان ها را زیباتر کنید.
 • انتخاب رنگ مناسب
 • چهارمین اصل مهم فنگ شویی دستشویی و حمام انتخاب رنگ مناسب می باشد. رنگ‌هایی را انتخاب کنید که در عین ملایمی تناژ گرمی داشته باشند. این نوع از رنگ‌ها حس آرامش فضای شما را بیشتر می‌کنند. برای حمام استفاده از رنگ‌های موجود در طبیعت می‌تواند آرامش روانی بسیاری را برای شما ایجاد کند.
 • استفاده از دکوری در دستشویی و حمام
 • در علم فنگ شویی تنها به زیبایی‌ وسایل توجه نمی شود ،بلکه بیش از آن انرژی که وسایل و عناصر مختلف به فضا می‌دهند ارجحیت دارد. به همین منظور استفاده از شمع ، عود و عطرها برای فضاهای حمام و دستشویی  را به شما توصیه می کنیم. این نوع از وسایل علاوه بر زیبایی و پخش عطر خوش منجر به آرامش در فضای شما خواهند شد.
 • دقت در انتخاب اشکال دستشویی و حمام
 • یکی از اصولی که در فنگ شویی خیلی اهمیت دارد عدم استفاده از اشکال گوشه دار و نوک تیز می باشد. یادتان باشد استفاده از لوازم و وسایل و کاشی‌کاری‌هایی که شکل مثلثی داشته و یا وسایل و لوازم با گوشه‌های تیز با اصول فنگ شویی فاصله‌دارند. سعی کنید وسایل انتخابی شما دارای گوشه‌های نرم باشد. این کار یک حس و انرژی مناسبی را به فضای شما می‌دهد.
 • از تهویه هوا در فنگ شویی دستشویی و حمام غافل نشوید!
 • تهویه‌ای مناسب برای فضای خود در نظر بگیرید، محیطی بد بو و پر از رطوبت می‌تواند تنها منجر به تنگی نفس و آشفتگی شما شود. علاوه براین، رطوبت می‌تواند طول عمر وسایل داخل دستشویی و حمام شما را کم کند. محیط‌ های با رطوبت بالا می‌توانند محلی برای رشد بسیاری از میکروب‌ ها و باکتری‌ ها باشند. ازاین‌ رو برای داشتن تهویه‌ای مناسب  در محیط دستشویی و حمام خود همین‌ الان اقدام کنید! این کار کمک می‌کند تا فضایی دلپذیر و سرشار از آرامش داخل حمام خود داشته باشید.
 • مکان مناسب دستشویی و حمام از نظر فنگ شویی
 • بر اساس قوانین و اصول فنگ شویی دستشویی نباید در مجاورت آشپزخانه ، اتاق غذاخوری و درب ورودی قرار گرفته شود . فضای دستشویی باید در کنار یکی از دیوارهای خارجی ساختمان ساخته شود به نحوی که خارج از محدوده دید باشد.از نظر فنگ شویی دستشویی باید تنها یک بخش جزئی از آپارتمان را در برگیرد و بیش از حد بزرگ نباشد، در این صورت میتوان از پراکندگی انرژی های منفی در خانه جلوگیری نمود. جدا نمودن حمام و دستشویی از یکدیگر در بحث فنگ شویی بسیار قابل اهمیت است. در آپارتمان ها میتوان با یک دیوار کوتاه این دو مکان را از یکدیگر جدا کرد. اگر از فنگ شویی در این مکان ها استفاده نشود انرژی منفی در محیط خانه به جریان درمی آید و تاثیرات آن بر اهالی خانه وارد میشود.
 • امیدواریم با خواندن مطالب این مقاله در جهت فنگ شویی دستشویی و حمام خود طبق اصول فنگ شویی گامی بردارید تا انرژی مثبت خانه تان را به جریان انداخته و باعث ایجاد روابط بهتر بین اعضای خانواده شوید. اگر شما عزیزان علاقه مند به فنگ شویی اتاق نشیمن و پذیرایی و فنگ شویی اتاق خواب هستید می توانید مطالب ما را در مقالات قبلی مطالعه کنید.
 • دوره جامع فنگ شویی
 • یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش فنگ شویی در معماری است. آکادمی معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره جامع فنگ شویی به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.
 • برگزاری کارگاه آموزشی فنگ شویی

  با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری مواجه است.گذراندن دوره فنگ شویی باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های فنگ شویی با توجه به کاربری و نوع معماری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به فنگ شویی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری معماری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیکهای عملی فنگ شویی برای سبک های مختلف معماری است. ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید. آموزش فنگ شویی با آکادمی معماری آرت کانر